کتابخانهکتب الکترونیکی

معرفی چند کتاب برای پروژه های ARM

مقدمه

دانلود رایگان کتاب آموزش arm.

وبسایت علمی فروشگاهی داتوس ربو در جهت ارتقای سطح علمی هموطنان در حوزه الکترونیک و رباتیک اقدام به انتشار آرشیو مجله های این حوزه نموده است.

این بار نیز در خدمت شما هستیم با کتوب پروژه های ARM که امروز میخواهیم برای شما منتشر کنیم تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند ازین فرصت استفاده نمایند.
امید است تا بتوانیم گام کوچکی را در راستای اهداف بزرگتری برای شما عزیزان برداشته باشیم.

ARM چیست؟

ابتدا بهتر است جواب این سوال مهم را بدانیم!

معماری آرم که مخفف Advanced RISC Machine به معنای ماشین های RISC پیشرفته است. که در سال ۱۹۹۰ ساخته شد.

کلمه RISC مخفف Reduced Instruction Set Computer است که به معنای رایانه کم دستور و نوعی معماری ساخت کامپیوتر و ریزپردازنده است.

RISC اصلی ترین استراتژی طراحی CPU است.

ویژگی های پردازنده ARM

پردازنده های ARM مبتنی دبر معماری RISC هستند اما بر اساس الزامات برخی از اصلاحات هم بر روی معماری RISC انجام میشود, که در مقاله: دانلود رایگان کتاب آموزش arm کامل به این موضوعات میپردازیم.

پردازنده های ARM از معماری “LOAD STORE” برای انتقال داده ها استفاده میکند. این بدان معنی است که پردازش داده ها بجای اینکه مستقیم روی حافظه باشد, فقط بر روی ثبات ها یا رجیستر ها انجام میشود.

مجموعه دستور العمل های ARM ثابت و یکنواخت است.

پردازنده ARM برای سرعت بخشیدن به جریان دستورالعمل ها از تکنولوژی “Pipeline” یا به معنای فارسی “از چندین مرحله خط لوله” استفاده میکند. این چند مرحله خط لوله بدین ترتیب است: واکشی “fetch”, رمزگشایی “decode” و اجرا “execute”

لینک های دانلود

سخن پایانی

شما عزیزان و علاقمندان به این ebook ها برای تهیه قطعات مورد نیاز خود در هرکدام از پروژه ها میتوانید به فروشگاه اینترنتی داتوس ربو مراجعه فرمایید.

امیدوارم از مقاله: “دانلود رایگان کتاب آموزش arm” لذت ببرید. اگر سوال یا نظری داشتید با ما در بخش نظرات در ارتباط باشید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا