دانلود سنتر

چند نکته مهم درمورد نرم افزار آلتیوم که باید قبل نصب آن بدانید +دانلود.

درباره سازنده و تاریخچه کمپانی سازنده

دانلود نرم افزار آلتیوم

در سال ۱۹۸۵ ، Protel Systems Pty Ltd ابزار طراحی PCB مبتنی بر DOS موسوم به Protel PCB (که بعداً به Autotrax و Easyytrax ظهور کرد) را راه اندازی کرد. در اصل فقط در استرالیا فروخته می شد.

Protel PCB از سال ۱۹۸۶ توسط HST Technology Pty Ltd. در سطح بین المللی به بازار عرضه شد. در اکتبر ۱۹۸۶ ، ACCEL Technologies ، مستقر در سان دیگو ، مسئولیت بازاریابی و پشتیبانی برنامه PCB را برای ایالات متحده آمریکا ، کانادا و مکزیک با نام Tango PCB به دست آورد. در سال ۱۹۸۷ ، Protel ویرایشگر نمودار مدار Protel Schematic را برای DOS راه اندازی کرد.

در سال ۱۹۹۱ ، Protel Advanced Schematic و Advanced PCB 1.0 را برای ویندوز (۱۹۹۱-۱۹۹۳) و پس از آن Advanced Schematic / PCB 2.x (1993-1995) و ۳.x (1995-1998) را منتشر کرد.

در سال ۱۹۹۸ ، Protel 98 تمام components ، از جمله Advanced Schematic و Advanced PCB را در یک محیط واحد ادغام کرد. Protel 99 در سال ۱۹۹۹ اولین تجسم سه بعدی مجتمع PCB را ارائه داد. توسط Protel 99 SE در سال ۲۰۰۰ دنبال شد.

Protel DXP در سال ۲۰۰۳ ، Protel 2004 در ۲۰۰۴ ، Altium Designer 6.0 در ۲۰۰۵ صادر شده است.

Altium Designer نسخه ۶.۸ از سال ۲۰۰۷ اولین نسخه ای بود که بصری سازی سه بعدی و بررسی فاصله PCB ها را مستقیماً در ویرایشگر PCB ارائه می دهد. برای دانلود نرم افزار آلتیوم به آخرین پاراگراف مقاله مراجعه کنید.

PCB چیست؟

PCB مخفف کلمه Printed circuit board است. بطور خلاصه با استفاده از مسیرهای رسانا ، لنت ها و سایر ویژگی های حکاکی شده از یک یا چند لایه ورق مس ورقه ورقه شده روی و یا بین لایه های ورق یک لایه غیر رسانا ، اجزای الکتریکی یا الکترونیکی را به صورت مکانیکی پشتیبانی و متصل می کند. قطعات به طور کلی بر روی PCB لحیم می شوند تا هم اتصال برقی داشته باشند و هم آنها را به صورت مکانیکی به آن ببندند.

گزینه های جایگزین PCB شامل بسته بندی سیم و ساخت نقطه به نقطه هست ، هر دو زمانی محبوب بودند اما اکنون به ندرت استفاده می شوند.

PCB ها برای ایجاد مدار نیاز به طراحی اضافی دارند اما ساخت و مونتاژ آن می تواند به صورت خودکار انجام شود. نرم افزار الکترونیکی طراحی با کمک رایانه برای انجام بیشتر کارهای طرح در دسترس هست.

مدارهای تولید انبوه با PCB ارزان تر و سریعتر از سایر روش های سیم کشی است ، زیرا اجزای سازنده در یک عملیات سوار و سیم کشی می شوند.

تعداد زیادی PCB به طور همزمان ساخته می شوند و طرح باید فقط یک بار انجام شود. PCB ها همچنین می توانند به صورت دستی و در مقادیر کم ساخته شوند و دارای مزایای کمتری هستند.

انواع PCB

PCB ها می توانند یک طرفه (یک لایه مس) ، دو طرفه (دو لایه مس در دو طرف یک لایه لایه) یا چند لایه (لایه های بیرونی و داخلی مس ، متناوب با لایه های بستر) باشند.

PCB های چند لایه چگالی اجزای بسیار بیشتری را امکان پذیر می کنند ، زیرا در غیر این صورت آثار مدار در لایه های داخلی فضای سطحی بین اجزا را اشغال می کند. افزایش محبوبیت PCB های چند لایه با بیش از دو و به ویژه با بیش از چهار صفحه هواپیمای مسی همزمان با استفاده از فناوری نصب سطح است.

با این حال ، مدار چاپی چند لایه تعمیر ، تحلیل و اصلاح میدانی مدارها را بسیار دشوارتر و معمولاً غیر عملی می کند.

دلیل استفاده از مدار چاپی یا PCB چیست ؟

حتماً در ذهن شما این سوال به وجود می آید که چرا باید کار با نرم افزار آلتیوم را یاد داشته باشم وقتی مدار های آماده بسیار زیادی در بازار وجود دارد ؟

جواب سوال شما بسیار واضح است.

 1. مدارات چاپی جای کمتری را اشغال میکنند. در پروژه هایی که فضای کمی در اختیار شما قرار دارد میتوانید از مدارات چاپی بهترین استفاده را داشته باشید.
 2. نویز پذیری کمتری دارد. در پروژه هایی که حساس به نویز هستند میتوانید به دلیل نویز پذیری پایین با خیال راحت از PCB ها استفاده کنید.

امکانات نرم افزار آلتیوم

 • فناوری پیشرفته مسیریابی
 • قابلیت انعطاف پذیری بالا
 • ابزار های قدرتمند مدیریت داده
 • طراحی قدرتمند.
 • وجود داشتن تمامی قطعات الکترونیکی در نرم افزار برای انجام انواع پروژه ها
 • برآورد هزینه در زمان حال (برای ایران در دسترس نیست.)
 • هوش مصنوعی قوی
 • تجسم و مانیتورینگ انواع مدارات
 • ابزار های مدیریت پروژه ها

کتابخانه

کتابخانه Altium Designer مجموعه ای دلخواه از مدل ها یا اجزای سازنده است. … SchLib می تواند یک کتابخانه مدل باشد که دارای نمادهای component است. یا اگر پیوندهای مدل و داده های پارامتری به هر نماد اضافه شود ، به یک کتابخانه component تبدیل می شود. کتابخانه PCB. کتابخانه ای برای ذخیره مدل های رد پای PCB.

طراحی الکترونیکی مجموعه ای از اجزای متصل است. بخش ارزشمند توسعه محصول ارائه راه های جالب برای حل چالش های مهندسی ، اتصال اجزا به طراحی منحصر به فرد شما است.با این حال ، بخش عمده ای از کار ، و برای بسیاری از طراحان قسمت خسته کننده تر ، ایجاد اجزا است. اگرچه ممکنه هیجان انگیز نباشد ، اما این اجزا به عنوان یک منبع ارزشمند برای شرکت شما در می آیند و ضروریست که به طور دقیق represent دنیای واقعی را نشان دهند.

دیتا بیس کتابخانه آلتیوم

Altium Designer به ترتیب با استفاده از یک فایل Database Link (* .DbLink) ، یک فایل Database Library (* .DbLib) یا یک پرونده SVN Database Library (* .SVNDbLib) ، سه روش برای اتصال از یک جز component به یک پایگاه داده فراهم می کند.

روش DbLink ابزاری کارآمد برای پیوند دادن و هماهنگ نگه داشتن اجزای مورد استفاده در طراحی شما (یا کتابخانه ها) با داده های وارد شده در پایگاه داده فراهم می کند.

رویکرد DbLib / SVNDbLib این کارآیی پیوند اثبات شده را می گیرد و آزادی می افزاید که بتوانید یک component را مستقیماً از پایگاه داده قرار دهید – در اصل component را به صورت پویا از اطلاعات ذخیره شده برای آن در رکورد مربوط به پایگاه داده ایجاد می کند.

دانلود نرم افزار آلتیوم

۵۰۰M

۵۰۰M

۵۰۰M

۵۰۰M

۶۰۰M

آدرس سایت اصلی آلتیوم

ویکی پدیا altium

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا