دانلود سنتر

دانلود نرم افزار پروتئوس و نکاتی جالب درباره آن

درباره نرم افزار

دانلود نرم افزار پروتئوس: مجموعه پروتئوس دیزاین یک مجموعه نرم افزاری اختصاصی است که در درجه اول برای اتوماسیون طراحی الکترونیکی استفاده می شود. این نرم افزار عمدتا توسط مهندسان و تکنسین های طراحی الکترونیکی برای ایجاد شماتیک و چاپ الکترونیکی برای تولید برد مدار چاپی استفاده می شود.

این نرم افزار در یورکشایر انگلیس توسط شرکت Labcenter Electronics Ltd توسعه یافته است و به زبان های انگلیسی ، فرانسوی ، اسپانیایی و چینی در دسترس است.

Proteus Design Suite یک برنامه ویندوز برای طراحی شماتیک ، شبیه سازی و طراحی صفحه PCB (مدار چاپی) است.

بسته به اندازه طرح های تولید شده و نیاز به شبیه سازی میکروکنترلر ، در بسیاری از تنظیمات قابل خریداری است. همه محصولات PCB Design شامل قابلیت های شبیه سازی SPICE در حالت ترکیبی خودکار و اساسی هستند. برای دانلود نرم افزار پروتئوس به آخر مقاله مراجعه کنید.

تاریخچه نرم افزار و کمپانی سازنده آن

اولین نسخه از آنچه که امروزه مجموعه Proteus Design Suite است ، PC-B نامیده می شود و توسط رئیس شرکت ، جان جیمسون ، برای DOS در سال ۱۹۸۸ نوشته شده است. پشتیبانی از ضبط شماتیک در سال ۱۹۹۰ دنبال شد ، و اندکی بعد از آن به محیط ویندوز منتقل شد.

شبیه سازی حالت مخلوط SPICE برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ در Proteus ادغام شد و سپس شبیه سازی میکروکنترلر در سال ۱۹۹۸ وارد Proteus شد. در سال ۲۰۰۲ و ۲۰۰۶ با اضافه کردن شکل مبتنی بر شکل ، نسخه جدید دیگری از محصول با تجسم صفحه ۳D اضافه شد. اخیراً ، IDE اختصاصی برای شبیه سازی در سال ۲۰۱۱ و واردات / صادرات MCAD در سال ۲۰۱۵ اضافه شده است.

پشتیبانی از طراحی با سرعت بالا در سال ۲۰۱۷ اضافه شده است. انتشار محصولات دارای ویژگی به طور معمول دو ساله هستند ، در حالی که بسته های خدمات مبتنی بر نگهداری منتشر می شوند همانطور که لازم است

امکانات نرم افزار

شبیه سازی میکروکنترلر

شبیه سازی میکروکنترلر در Proteus با استفاده از یک فایل hex یا یک فایل اشکال زدایی در قسمت میکروکنترلر در شماتیک انجام می شود. سپس به همراه هر الکترونیک آنالوگ و دیجیتال که به آن متصل است ، بصورت همزمان شبیه سازی می شود.

این امکان استفاده از آن را در طیف گسترده ای از نمونه سازی پروژه در مناطقی مانند کنترل موتور ، کنترل دما و طراحی رابط کاربر فراهم می کند.

همچنین در جامعه سرگرمی عمومی مورد استفاده قرار می گیرد و از آنجا که هیچ سخت افزاری لازم نیست ، استفاده راحت به عنوان آموزش یا ابزار آموزش است. پشتیبانی برای شبیه سازی مشترک در دسترس است.

طراحی PCB

ماژول PCB Layout به طور خودکار از طریق ماژول ضبط شماتیک ، از طریق یک لیست شبکه ، از قابلیت اتصال استفاده می کند. این اطلاعات را همراه با قوانین طراحی مشخص شده توسط کاربر و ابزارهای مختلف اتوماسیون طراحی برای کمک به طراحی صفحه بدون خطا اعمال می کند. PCB با حداکثر ۱۶ لایه مس را می توان با اندازه طراحی محدود شده با پیکربندی محصول تولید کرد.

مانیتورینگ سه بعدی (۳D)

ماژول ۳D Viewer به صفحه نمایش در حال توسعه اجازه می دهد تا به صورت سه بعدی همراه با صفحه ارتفاع نیمه شفاف که نشان دهنده محفظه تخته ها است ، مشاهده شود. سپس می توان از خروجی STEP برای انتقال به نرم افزارهای مکانیکی CAD مانند Solidworks یا Autodesk برای نصب و استقرار دقیق برد استفاده کرد.

Schematic Capture

Schematic Capture در Proteus Design Suite هم برای شبیه سازی طرح ها و هم به عنوان مرحله طراحی یک پروژه طرح PCB استفاده می شود. بنابراین یک جز component اصلی است و با تمام تنظیمات محصول همراه است.

دانلود نرم افزار پروتئوس

Proteus Pro 8.11 SP1 Build 30228

ویکی پدیا

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا