کتابخانهکتب الکترونیکی

کتاب Semiconductor Basics + دانلود رایگان

درباره کتاب

کتاب Semiconductor Basics ، کتابی جامع در زمینه، توضیح کیفی و غیر ریاضی چگونه کار کردن نیمه هادی ها و نحوه استفاده از آن ها است.

 

فهرست مطالب

 

درباره ی نویسنده

George Domingo استاد دانشگاه برکلی واقع در کالیفرنیای آمریکا است .

مطالبی که این کتاب پوشش می دهد

همه مواردی را که باید در مورد اصول نیمه هادی با یک کتاب مفید بدانید بیاموزید

در مبانی نیمه هادی: توضیح کیفی و غیر ریاضیاتی نحوه عملکرد نیمه هادی ها و نحوه استفاده از آنها ، نویسنده راهنمای قابل خواندن تئوری ، عملکرد و کاربردهای نیمه هادی ها را که در همه دستگاه های مدرن ، از قهوه سازهای ساده گرفته تا پیچیده ترین کامپیوترها. برای خوانندگان بدون مدرک مهندسی برق نوشته شده است ، برای هر کس که کنجکاو است یاد بگیرد که چگونه این دستگاه های مرموز کار می کنند و به خصوص برای کسانی که در آزمایشگاه های نیمه هادی یا صنعت نیمه هادی کار می کنند یا هر کسی که آرزو دارد در این زمینه موفق شود بسیار مناسب است.

خلاصه

مروری کلی درباره نیمه هادی ها با تمرکز ویژه بر موضوعاتی از جمله:

مبانی فیزیک دستگاه
اتصالات نیمه هادی
عملکرد دیود و ترانزیستور
ساخت مدار مجتمع
مدارهای منطقی ، حافظه ها ، رایانه ها و LCD ها
لیزر ، آشکارساز ، سلول خورشیدی و LED
مبانی نیمه هادی ریاضیات را به نفع توصیفات واضح و تعداد زیادی ارقام دفع می کند تا به خوانندگان بدون مدرک مهندسی در یادگیری ستون فقرات فناوری اطلاعات مدرن کمک کند. – این متن به نسخه گالینگور اشاره دارد.

پشت جلد !


یک راهنمای قابل دسترسی برای نحوه کار الکترونیک نیمه هادی و نحوه تولید آنها ، برای متخصصان و خوانندگان علاقه مند بدون سابقه مهندسی الکترونیک

مبانی نیمه هادی & nbsp؛ راهنمای در دسترس برای نحوه کار نیمه هادی ها است. این برای خوانندگان بدون سابقه مهندسی الکترونیکی نوشته شده است. نیمه هادی ها تقریباً پایه و اساس همه دستگاه های الکترونیکی مدرن هستند. نویسنده & mdash ؛ یک متخصص در این موضوع & mdash؛ مفاهیم اساسی را در مورد اینکه یک نیمه هادی چیست ، انواع مختلف استفاده شده و تفاوت آنها با رساناها و مقره ها را بررسی می کند. این کتاب دارای تعداد زیادی نقاشی ، عکس و شکل مفید و گویا است.

نویسنده برای کمک به درک عملکرد دستگاه و برنامه های کاربردی ، فقط از محاسبات ساده استفاده می کند. این کتاب دستگاه های کلیدی را که می توان با استفاده از مواد نیمه هادی مانند دیودها و ترانزیستورها و همه سیستم های الکترونیکی بزرگ مبتنی بر این دو جز component مانند رایانه ها ، حافظه ها ، LCD ها و فناوری های مرتبط مانند LED های لیزری و ردیاب های مادون قرمز ساخته شده ، بررسی کرد. این متن همچنین مدارهای یکپارچه را بررسی کرده و نحوه ساخت آنها را توضیح می دهد. نویسنده در پایان با برخی پیش بینی ها در مورد آنچه در آینده می توان انتظار داشت ، می باشد. این کتاب مهم: & nbsp؛

راهنمای در دسترس برای نیمه هادی ها با استفاده از توضیحات و تشبیهات کیفی ، با حداقل ریاضیات و معادلات ارائه می دهد
مطالب را در قالبی کاملاً ساختاری و منطقی ارائه می دهد
مباحثی را از مبانی فیزیک دستگاه به شکل گیری و ساخت ترانزیستور و عملکرد مدارهای ساخت دستگاه ها و سیستم های الکترونیکی کاوش می کند.
شامل اطلاعات مربوط به کاربردهای عملی اتصالات p-n ، ترانزیستورها و مدارهای مجتمع برای پیوند نظریه و عمل & nbsp؛
برای هر کسی که به این فناوری علاقه مند است ، در آزمایشگاه های نیمه هادی یا در صنعت نیمه هادی کار می کند ، & nbsp؛ مبانی نیمه هادی & nbsp؛ توضیحات روشنی در مورد نحوه کار نیمه هادی ها و روند ساخت آن ارائه می دهد.

 


دانلود رایگان کتاب Semiconductor Basics

 

Semiconductor Basics for the Non-Electrical Professional

سال چاپ : ۲۰۲۰

تعداد صفحات : ۳۱۶

زبان : انگلیسی

حجم فایل : ۱۶.۲۱ مگابایت

مشاهده کتاب در آمازون

دانلود رایگان کتاب Semiconductor Basics
Semiconductor Basics for the Non-Electrical Professional

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا