آردوینوآموزش آردوینو

شروع کار با شیلد اترنت و شیلد اترنت نسخه ۲

برد شلد اترنت آردوینو Arduino Ethernet Shield به برد آردوینو اجازه می دهد تا از طریق کتابخانه اترنت و خواندن و نوشتن از روی یک کارت حافظه SD با استفاده از کتابخانه (SD) به اینترنت متصل شود.نسخه دوم شیلد اترنت کاملا سازگار با نسخه های قبلی می باشد و تنها تفاوت آن در چیپ جدید W5500 می باشد.

شیلد اترنت
شیلد اترنت نسخه ۲

اتصالات شیلد اترنت:

برای استفاده از شیلد،آن را بر روی برد آردوینو UNOخود قرار دهید و دقت کنید که  پایه ای خارج از برد نمانده باشد و تمامی کانکتور ها به درستی بر روی یکدیگر چفت شده باشند. برای آپلود کد های خود بر روی برد، آن را از طریق یک کابل USB به کامپیوتر خود متصل کنید. یکبار که کد آپلود بشود، شما می توانید برد را از کامپیوتر خود جدا کنید و آن را با منبع تغذیه خارجی تغذیه کنید.

شیلد را با استفاده از یک کابل اترنت استاندارد (اتصالات CAT5 یا CAT6 با کانکتور RJ45) به کامپیوتر یا یک هاب شبکه و یا روتر وصل کنید. برای اتصال به کامپیوتر ممکن است به استفاده از cross-over cable نیاز پیدا کنید.(هرچند که اکثر کامپیوتر ها،که شامل Mac های جدید شرکت Apple نیز می شوند قابیت Cross-Over  را به صورت داخلی دارند.)

تنظیمات شبکه:

توسط تابع Ethernet.begin() یک MAC Address و آدرس IP ثابت به شیلد اختصاص دهید.MAC Address یک تعیین کننده هویت منحصر بفرد جهانی است برای یک وسیله به خصوص است. یک برچسب همراه این شیلد اترنت است که نشان دهنده آدرس MAC آن دستگاه است.برای شیلد های قدیمی تر که دارای برچسب نیستند ساختن یک آدرس تصادفی و رندوم هم جواب خواهد داد ولی از یک آدرس برای چند دستگاه استفاده نکنید.آدرس های IP معتبر وابسته به پیکره بندی شبکه شماست. ممکن است استفاده از DHCP بطور دینامیکی یک آدرس IP به شیلد اختصاص یابد.

آخرین ورژن شیلد اترنت شامل یک اسلات کارت حافظه micro-SD که می تواند با استفاده از  کتابخانه SD از آن استفاده کنید.

کلام آخر:

در دنیایی که اینترنت در آن یک قابلیت الزامی می باشد،نباید از آن عقب ماند و باید پا به پای آن جلو برویم.امیدواریم این آموزش را به خوبی فراگرفته باشید و از آن لذت برده باشید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا